/

Dbamy o zdrowe stawy naszych psów

Na co dzień Twój pupil jest aktywny, rośnie, w ciągu całego życia zmienia masę ciała, zatem jego cztery łapy muszą wiele wytrzymać. W ramach kampanii informacyjnej marki Butcher’s pod hasłem „Psy mają potrzeby” doradzimy Wam, jak zadbać o zdrowe stawy psa, aby przez długie lata mógł swobodnie poruszać się o własnych łapach.

Jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego zacznijmy od zasad profilaktyki. Jeśli opiekunowie pupili uświadomią sobie, jakie czynniki sprzyjają występowaniu chorób układu ruchu oraz nauczą się przestrzegać reguł zdrowego żywienia, ryzyko wystąpienia schorzeń u ich podopiecznych zmniejszy się. Niewłaściwa dieta oraz przekarmianie pupila powoduje nadwagę już na etapie szczenięcym, co skutkuje przeciążeniem delikatnej chrząstki rosnących stawów. Ich zbytnie obciążenie prowadzi do deformacji, która bardzo często kończy się zmianami zwyrodnieniowymi. Tylko szczupła, zdrowa sylwetka pupila nie przeciąża układu kostnoszkieletowego. Właściciel, który od pierwszych miesięcy dba o właściwą wagę psa, pozwoli mu na zachowanie prawidłowej aktywności ruchowej do końca życia zwierzęcia.

 

Dieta to kluczowy czynnik zapewniający zdrowe stawy przez długie lata. Zatem przyjrzyjmy się składnikom karmy, które wpływają na prawidłowy rozwój układu ruchu zwierzęcia. Otóż zawartość glukozaminy i chondroityny wspomaga odbudowę tkanki chrzęstnej w stawie oraz wzmaga produkcję mazi stawowej  a tym samym wspomaga zachowanie sprawności ruchowej psa. Pokarm wzbogacony o kompleks składników Joints, tj. kwas hialuronowy, glukozamina i chondroityna skutecznie wspiera mobilność stawów. Kolejny cenny składnik gotowej karmy to olej z łososia, który jest bogaty w kwasy Omega 3, posiadające właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zwiększenie ich ilości w diecie psa jest zalecane przede wszystkim u zwierząt z przewlekłymi stanami zapalnymi. Ponadto pamiętajmy o tym, że warto sięgnąć po bezglutenową karmę, która stanowi naturalne źródło składników odżywczych i zabezpiecza przed niechcianymi reakcjami alergicznymi ze strony przewodu pokarmowego, oddechowego oraz skóry.

 

- Choroba zwyrodnieniowa stawów to postępujący proces zapalny w obrębie połączeń kości nazywanych stawami. Już od pierwszego roku życia u części psów dochodzi do stopniowego uszkadzania chrząstki stawowej. Uszkodzona chrząstka stawowa odsłania staw, który traci swoją warstwę ochronną. Staw powiększa się, okolica staję się gorąca i bolesna a zwierzę wykazuje trudności w poruszaniu się, przy podnoszeniu, stopniowo następuje spadek aktywności fizycznej, zwierzę ogarnia apatia i brak apetytu. Starsze psy  chorują częściej niż młodsze, psy duże i masywne są bardziej predysponowane do schorzeń kostno-stawowych, nadwaga i otyłość przyspiesza problemy z poruszaniem się a wady genetyczne np. dysplazja biodrowa  to początek problemów ze stawami biodrowymi.

 

Odpowiednio zbilansowana dieta, dopasowana do potrzeb psa, z właściwym poziomem wapnia i fosforu, wzbogacona o tzw. chondroprotektory w postaci glukozaminy, chondroityny, kwasu hialuronowego oraz kwasu tłuszczowego Omega-3 będzie wykazywać działanie ochronne i leczniczo na stawy i kościtłumaczy lek. wet. Piotr Jawor.

 

Aby zapobiegać schorzeniom stawów zalecamy częste spacery i aktywność w postaci zabawy ruchowej – wystarczy kwadrans szybkiego marszu połączony z zabawą, minimum 4 razy w ciągu dnia. Podczas ruchu rozwijający się układ kostny oraz stawy biodrowe, kolanowe czy łokciowe zwierzęcia wzmacniają się aż do momentu osiągnięcia przez czworonoga dojrzałości, która następuje średnio ok. 13 miesiąca życia. Jeśli zauważyłeś, że pies kuleje, ciężko wstaje po dłuższym odpoczynku, wylizuje okolice stawów, koniecznie udaj się z nim do lekarza weterynarii. Ból stawów sprawia, że zwierzę unika zabaw i nie chce być głaskane. Jeśli Twój pies jest narażony na choroby stawów, zapewnij mu miękkie posłanie w ciepłym miejscu. Pamiętaj również o tym, że pupil powinien unikać przeciągów, nie powinien leżeć na zimnym podłożu. Odpowiedniej długości pazury zapobiegają ślizganiu się i ryzyku zwichnięć.

Zwiń Rozwiń

Nowe produkty funkcjonalne dla psów

Butcher’s Pet Care, brytyjski producent wysokiej jakości karmy dla zwierząt, wprowadza na rynek funkcjonalną linię karm mokrych dla psów, która zastąpi dotychczasowe dwie linie: Light oraz Skin&Joints. Jest to wyraz konsekwentne realizowanej strategii marki, polegającej na dostarczaniu produktów zdrowych, innowacyjnych, odpowiadających potrzebom pupili. Czytelna nawigacja informująca, jakie właściwości ma dany produkt, pozwoli klientom w łatwy i szybki sposób znaleźć na półce karmę, której szukają.

Karmy funkcjonalne, czy specjalistyczne, przez wiele lat były domeną kanału zoologicznego. Prawie dwa lata temu Butcher’s, jako pierwsza marka, wprowadziła do sprzedaży masowej mokrą karmę funkcjonalną Skin and Joints, wzbogaconą o zestaw składników dbających o zdrowe stawy i piękną sierść oraz karmę Light, dla pupili, które mają problemy z nadwagą. Była to decyzja strategiczna, podyktowana doświadczeniem marki na rynkach europejskich, jak i światowymi trendami w żywieniu zwierząt oraz ludzi.

Oprócz tego, że każda z karm stanowi pyszny i kompletny mięsny posiłek, dodatkowo dba o szczególne potrzeby psów, aby zachowały zdrowie na długie lata. Składniki nowych linii marki Butcher’s odpowiadają najczęściej występującym problemom zwierząt i przeznaczone są do codziennego żywienia, co wspomaga odpowiednie funkcje organizmu pupila.

 

W ofercie marki Butcher’s znajdzie się ulepszony produkt typu  Light dbający o zdrową wagę oraz Joints- wspierający mocne stawy – dotychczasowy Light i Skin & Joints. Ponadto pojawią się dwie nowe karmy: Beauty – zapewniająca zdrową skórę i sierść, a także Sensitive – dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym.

 

Wszystkie karmy Butcher’s:

 

  • Nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku
  • Nie zawierają soji
  • Są przygotowane z naturalnych składników
  • Nie zawierają uczulajacego glutenu pszenicznego
  • Zawierają świeże mięso

Produkty pojawią się w sklepach sieciowych już w listopadzie br. Orientacyjna cena to 3,49 zł za 400 g oraz 8,29 zł za 1200 g

Zwiń Rozwiń

Znamy duże potrzeby małych psów!

W ramach akcji informacyjnej Psy mają potrzeby postanowiliśmy w pierwszej kolejności zająć się zasadami zdrowego żywienia małych psów. Sympatyczne czworonogi niewielkich rozmiarów zaskarbiły sobie sympatię wielu Polaków, ale czy potrafimy właściwie się nimi zająć?

Dlaczego psy ras małych należy otoczyć szczególną troską? Otóż pupile, które ważą nie więcej niż 10 kg, cechuje wysoki metabolizm, nie tylko podczas ruchu, ale także w czasie snu i odpoczynku. Trawią pokarm znaczenie szybciej niż większe czworonogi, a  ich zapotrzebowanie na energię w stosunku do masy ciała, może być nawet o 60% większe niż w przypadku dużych ras. Psy ras małych, wbrew pozorom, mają stosunkowo duży przewód pokarmowy i bez problemu radzą sobie z przyswajaniem większych porcji pokarmu. Wzmożony apetyt wynika między innymi z tego, że ich organizm domaga się większej dawki energii i składników pokarmowych, które zostaną spożytkowane na aktywność fizyczną. Właściciele psów, tj. chihuahua, york czy maltańczyk, dobrze wiedzą, że są to prawdziwe wulkany energii, za którymi trudno nadążyć.

Co kryje się w małym ciele?

Szczenięta ras małych rosną znacznie szybciej niż szczeniaki psów większych ras – wiele z nich osiąga dojrzałość już w wieku 8 miesięcy. Dodatkowo żyją dłużej niż rasy większe i później starzeją się. Psy ras małych mają wrażliwy układ trawienny, dlatego powinny być karmione regularnie, 5 razy dziennie, a kiedy dorosną - 3 razy w ciągu dnia. Pamiętajmy o tym, że mają niewielkich rozmiarów szczękę i żuchwę oraz małe zęby, dlatego podawana im karma powinna być właściwie rozdrobniona i wzbogacona o wapń oraz fosfor, które wzmocnią zęby. - Prawidłowo dobrany pokarm dla szczenięcia małej rasy, zapewni jego zdrowy i harmonijny wzrost oraz rozwój, a dorosłemu zabezpieczy codzienną porcję energii, i składników pokarmowych na potrzeby codziennej aktywności. Zawartość minerałów w dziennej dawce karmy to gwarancja silnych i wytrzymałych kości dla małego i pełnego temperamentu psa małej rasy. Dobrej jakości karma to inwestycja w zdrowie psa – mówi lek. wet. Piotr Jawor, ekspert marki Butcher’s.

Porcja zdrowia

Dla małego pupila ważna jest wielkość kęsów pokarmu, walory smakowe karmy oraz jej skład. Małe rasy słyną z tego, iż posiadają wysublimowany smak, dlatego należy zapewnić im karmę wysokiej jakości opartą o świeże, wartościowe produkty. Aby zadbać o preferencje smakowe pieska, warto sięgnąć po gotową karmę, która nie zawiera zbożowych wypełniaczy i jest przygotowana z naturalnych składników. Taki pokarm jest w pełni zbilansowanym pożywieniem pod względem zawartych składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Dobra karma to ta, która nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników i aromatów, dzięki czemu zasmakuje nawet najbardziej delikatnym i wybrednym podniebieniom. Niektóre z ras sa również podatne na tycie, dlatego warto prewencyjnie lub po zabiegach kastracji sterlylizacji stosować karmę z obniżoaną zawartością tłuszczu i z l-karnityną. To również dobry wybór dla psa rasy małej seniora. Jeśli mały towarzysz cierpi na problemy związane z delikatnym, wrażliwym żołądkiem, dobrym wyborem będzie karma typu Sensitive ze specjalnie opracowaną recepturą dla małych ras. Pokarm z dodatkową zawartością kompleksu wapnia oraz fosforu, zadba o mocne kości i zęby małego pupila. Wybierając karmę, należy zwrócić uwagę na etykiety karmy, które ułatwiają rozpoznanie składników i właściwości w niej zawartych, np. duża litera T na karmie Butcher’s Pro Series (od Teeth) oznacza, że pokarm wzmocni zęby małego pupila. Należy również wybierać karmy, które są dedykowane mniejszym rasom i ich specyficznym potrzebom, a nasz pupil będzie z pewnością zdrowszy i szcześliwszy.

Zwiń Rozwiń

Dbamy o zdrowe stawy naszych psów

Na co dzień Twój pupil jest aktywny, rośnie, w ciągu całego życia zmienia masę ciała, zatem jego cztery łapy muszą wiele wytrzymać. W ramach kampanii informacyjnej marki Butcher’s pod hasłem „Psy mają potrzeby” doradzimy Wam, jak zadbać o zdrowe stawy psa, aby przez długie lata mógł swobodnie poruszać się o własnych łapach.

Jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego zacznijmy od zasad profilaktyki. Jeśli opiekunowie pupili uświadomią sobie, jakie czynniki sprzyjają występowaniu chorób układu ruchu oraz nauczą się przestrzegać reguł zdrowego żywienia, ryzyko wystąpienia schorzeń u ich podopiecznych zmniejszy się. Niewłaściwa dieta oraz przekarmianie pupila powoduje nadwagę już na etapie szczenięcym, co skutkuje przeciążeniem delikatnej chrząstki rosnących stawów. Ich zbytnie obciążenie prowadzi do deformacji, która bardzo często kończy się zmianami zwyrodnieniowymi. Tylko szczupła, zdrowa sylwetka pupila nie przeciąża układu kostnoszkieletowego. Właściciel, który od pierwszych miesięcy dba o właściwą wagę psa, pozwoli mu na zachowanie prawidłowej aktywności ruchowej do końca życia zwierzęcia.

 

Dieta to kluczowy czynnik zapewniający zdrowe stawy przez długie lata. Zatem przyjrzyjmy się składnikom karmy, które wpływają na prawidłowy rozwój układu ruchu zwierzęcia. Otóż zawartość glukozaminy i chondroityny wspomaga odbudowę tkanki chrzęstnej w stawie oraz wzmaga produkcję mazi stawowej  a tym samym wspomaga zachowanie sprawności ruchowej psa. Pokarm wzbogacony o kompleks składników Joints, tj. kwas hialuronowy, glukozamina i chondroityna skutecznie wspiera mobilność stawów. Kolejny cenny składnik gotowej karmy to olej z łososia, który jest bogaty w kwasy Omega 3, posiadające właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zwiększenie ich ilości w diecie psa jest zalecane przede wszystkim u zwierząt z przewlekłymi stanami zapalnymi. Ponadto pamiętajmy o tym, że warto sięgnąć po bezglutenową karmę, która stanowi naturalne źródło składników odżywczych i zabezpiecza przed niechcianymi reakcjami alergicznymi ze strony przewodu pokarmowego, oddechowego oraz skóry.

 

- Choroba zwyrodnieniowa stawów to postępujący proces zapalny w obrębie połączeń kości nazywanych stawami. Już od pierwszego roku życia u części psów dochodzi do stopniowego uszkadzania chrząstki stawowej. Uszkodzona chrząstka stawowa odsłania staw, który traci swoją warstwę ochronną. Staw powiększa się, okolica staję się gorąca i bolesna a zwierzę wykazuje trudności w poruszaniu się, przy podnoszeniu, stopniowo następuje spadek aktywności fizycznej, zwierzę ogarnia apatia i brak apetytu. Starsze psy  chorują częściej niż młodsze, psy duże i masywne są bardziej predysponowane do schorzeń kostno-stawowych, nadwaga i otyłość przyspiesza problemy z poruszaniem się a wady genetyczne np. dysplazja biodrowa  to początek problemów ze stawami biodrowymi.

 

Odpowiednio zbilansowana dieta, dopasowana do potrzeb psa, z właściwym poziomem wapnia i fosforu, wzbogacona o tzw. chondroprotektory w postaci glukozaminy, chondroityny, kwasu hialuronowego oraz kwasu tłuszczowego Omega-3 będzie wykazywać działanie ochronne i leczniczo na stawy i kościtłumaczy lek. wet. Piotr Jawor.

 

Aby zapobiegać schorzeniom stawów zalecamy częste spacery i aktywność w postaci zabawy ruchowej – wystarczy kwadrans szybkiego marszu połączony z zabawą, minimum 4 razy w ciągu dnia. Podczas ruchu rozwijający się układ kostny oraz stawy biodrowe, kolanowe czy łokciowe zwierzęcia wzmacniają się aż do momentu osiągnięcia przez czworonoga dojrzałości, która następuje średnio ok. 13 miesiąca życia. Jeśli zauważyłeś, że pies kuleje, ciężko wstaje po dłuższym odpoczynku, wylizuje okolice stawów, koniecznie udaj się z nim do lekarza weterynarii. Ból stawów sprawia, że zwierzę unika zabaw i nie chce być głaskane. Jeśli Twój pies jest narażony na choroby stawów, zapewnij mu miękkie posłanie w ciepłym miejscu. Pamiętaj również o tym, że pupil powinien unikać przeciągów, nie powinien leżeć na zimnym podłożu. Odpowiedniej długości pazury zapobiegają ślizganiu się i ryzyku zwichnięć.

Rozwiń Zwiń

Nowe produkty funkcjonalne dla psów

Butcher’s Pet Care, brytyjski producent wysokiej jakości karmy dla zwierząt, wprowadza na rynek funkcjonalną linię karm mokrych dla psów, która zastąpi dotychczasowe dwie linie: Light oraz Skin&Joints. Jest to wyraz konsekwentne realizowanej strategii marki, polegającej na dostarczaniu produktów zdrowych, innowacyjnych, odpowiadających potrzebom pupili. Czytelna nawigacja informująca, jakie właściwości ma dany produkt, pozwoli klientom w łatwy i szybki sposób znaleźć na półce karmę, której szukają.

Karmy funkcjonalne, czy specjalistyczne, przez wiele lat były domeną kanału zoologicznego. Prawie dwa lata temu Butcher’s, jako pierwsza marka, wprowadziła do sprzedaży masowej mokrą karmę funkcjonalną Skin and Joints, wzbogaconą o zestaw składników dbających o zdrowe stawy i piękną sierść oraz karmę Light, dla pupili, które mają problemy z nadwagą. Była to decyzja strategiczna, podyktowana doświadczeniem marki na rynkach europejskich, jak i światowymi trendami w żywieniu zwierząt oraz ludzi.

Oprócz tego, że każda z karm stanowi pyszny i kompletny mięsny posiłek, dodatkowo dba o szczególne potrzeby psów, aby zachowały zdrowie na długie lata. Składniki nowych linii marki Butcher’s odpowiadają najczęściej występującym problemom zwierząt i przeznaczone są do codziennego żywienia, co wspomaga odpowiednie funkcje organizmu pupila.

 

W ofercie marki Butcher’s znajdzie się ulepszony produkt typu  Light dbający o zdrową wagę oraz Joints- wspierający mocne stawy – dotychczasowy Light i Skin & Joints. Ponadto pojawią się dwie nowe karmy: Beauty – zapewniająca zdrową skórę i sierść, a także Sensitive – dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym.

 

Wszystkie karmy Butcher’s:

 

  • Nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku
  • Nie zawierają soji
  • Są przygotowane z naturalnych składników
  • Nie zawierają uczulajacego glutenu pszenicznego
  • Zawierają świeże mięso

Produkty pojawią się w sklepach sieciowych już w listopadzie br. Orientacyjna cena to 3,49 zł za 400 g oraz 8,29 zł za 1200 g

Rozwiń Zwiń

Znamy duże potrzeby małych psów!

W ramach akcji informacyjnej Psy mają potrzeby postanowiliśmy w pierwszej kolejności zająć się zasadami zdrowego żywienia małych psów. Sympatyczne czworonogi niewielkich rozmiarów zaskarbiły sobie sympatię wielu Polaków, ale czy potrafimy właściwie się nimi zająć?

Dlaczego psy ras małych należy otoczyć szczególną troską? Otóż pupile, które ważą nie więcej niż 10 kg, cechuje wysoki metabolizm, nie tylko podczas ruchu, ale także w czasie snu i odpoczynku. Trawią pokarm znaczenie szybciej niż większe czworonogi, a  ich zapotrzebowanie na energię w stosunku do masy ciała, może być nawet o 60% większe niż w przypadku dużych ras. Psy ras małych, wbrew pozorom, mają stosunkowo duży przewód pokarmowy i bez problemu radzą sobie z przyswajaniem większych porcji pokarmu. Wzmożony apetyt wynika między innymi z tego, że ich organizm domaga się większej dawki energii i składników pokarmowych, które zostaną spożytkowane na aktywność fizyczną. Właściciele psów, tj. chihuahua, york czy maltańczyk, dobrze wiedzą, że są to prawdziwe wulkany energii, za którymi trudno nadążyć.

Co kryje się w małym ciele?

Szczenięta ras małych rosną znacznie szybciej niż szczeniaki psów większych ras – wiele z nich osiąga dojrzałość już w wieku 8 miesięcy. Dodatkowo żyją dłużej niż rasy większe i później starzeją się. Psy ras małych mają wrażliwy układ trawienny, dlatego powinny być karmione regularnie, 5 razy dziennie, a kiedy dorosną - 3 razy w ciągu dnia. Pamiętajmy o tym, że mają niewielkich rozmiarów szczękę i żuchwę oraz małe zęby, dlatego podawana im karma powinna być właściwie rozdrobniona i wzbogacona o wapń oraz fosfor, które wzmocnią zęby. - Prawidłowo dobrany pokarm dla szczenięcia małej rasy, zapewni jego zdrowy i harmonijny wzrost oraz rozwój, a dorosłemu zabezpieczy codzienną porcję energii, i składników pokarmowych na potrzeby codziennej aktywności. Zawartość minerałów w dziennej dawce karmy to gwarancja silnych i wytrzymałych kości dla małego i pełnego temperamentu psa małej rasy. Dobrej jakości karma to inwestycja w zdrowie psa – mówi lek. wet. Piotr Jawor, ekspert marki Butcher’s.

Porcja zdrowia

Dla małego pupila ważna jest wielkość kęsów pokarmu, walory smakowe karmy oraz jej skład. Małe rasy słyną z tego, iż posiadają wysublimowany smak, dlatego należy zapewnić im karmę wysokiej jakości opartą o świeże, wartościowe produkty. Aby zadbać o preferencje smakowe pieska, warto sięgnąć po gotową karmę, która nie zawiera zbożowych wypełniaczy i jest przygotowana z naturalnych składników. Taki pokarm jest w pełni zbilansowanym pożywieniem pod względem zawartych składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Dobra karma to ta, która nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników i aromatów, dzięki czemu zasmakuje nawet najbardziej delikatnym i wybrednym podniebieniom. Niektóre z ras sa również podatne na tycie, dlatego warto prewencyjnie lub po zabiegach kastracji sterlylizacji stosować karmę z obniżoaną zawartością tłuszczu i z l-karnityną. To również dobry wybór dla psa rasy małej seniora. Jeśli mały towarzysz cierpi na problemy związane z delikatnym, wrażliwym żołądkiem, dobrym wyborem będzie karma typu Sensitive ze specjalnie opracowaną recepturą dla małych ras. Pokarm z dodatkową zawartością kompleksu wapnia oraz fosforu, zadba o mocne kości i zęby małego pupila. Wybierając karmę, należy zwrócić uwagę na etykiety karmy, które ułatwiają rozpoznanie składników i właściwości w niej zawartych, np. duża litera T na karmie Butcher’s Pro Series (od Teeth) oznacza, że pokarm wzmocni zęby małego pupila. Należy również wybierać karmy, które są dedykowane mniejszym rasom i ich specyficznym potrzebom, a nasz pupil będzie z pewnością zdrowszy i szcześliwszy.

Rozwiń Zwiń
  Zobacz więcej