/

Plac zabaw dla psów na Plaży Wilanów testFirma Butcher’s Pet Care dzięki współpracy z Dzielnicą Wilanów m.st. Warszawy uruchamia, wyjątkowy plac zabaw dla psów w Polsce, zlokalizowany na plaży Wilanów.

W Polsce jest około 7 milionów psów. Wiele z nich żyje w miastach, nie mając dostępu do wolnego wybiegu. Każdy z psów marzy o swobodnym spacerze bez smyczy, a takich miejsc jest w Warszawie niewiele.

Z roku na rok, dzięki współdziałaniu władz lokalnych oraz sponsorów powstają wybiegi dla psów- ogrodzony teren pozwalający pupilom wybiegać się. Ale Butcher’s wspólnie z Władzami Wilanowa postanowili pójść krok dalej i zorganizowali wyjątkowe, bo miejskie miejsce wspólnych zabaw pozwalające na budowanie relacji i socjalizację pupili i ich właścicieli.

Idei oraz urządzeń jakie powinny się znaleźć w miejskim placu zabaw szukaliśmy głównie w istniejących rozwiązaniach amerykańskich, gdzie place zabaw, szczególnie w dużych miastach są naturalną częścią krajobrazu; ich funkcje i bezpieczeństwo konsultowaliśmy z ekspertami: behawiorystą, weterynarzem” mówi Grażyna Leloch-Wilgat, International Marketing Manager Butcher’s Pet Care.

Na blisko 1000 m2 ogrodzonego terenu na pupili czekają m.in. slalom, równoważnia, kładka, tuby, regulowane drążki do skoków, a wszystkie urządzenia przeznaczone do zabaw sprawią frajdę nawet amatorom. Plac ma wydzieloną sekcję dla mniejszych piesków, aby mogły one bawić się w gronie podobnych do siebie wzrostem i temperamentem czworonożnych przyjaciół, na dostosowanych do swojego wzrostu urządzeniach.

Właściciele psów powinni każdego dnia zapewnić swoim podopiecznym odpowiednią porcję ruchu. Zabawa i ćwiczenia na świeżym powietrzu to doskonała rozrywka. Ruch służy zdrowiu, poprawia kondycję i wytrzymałość, ułatwia trawienie pokarmu a także sprzyja spaleniu nadmiaru kalorii.” Mówi lek. weterynarii Piotr Jaworzyński ekspert Butcher’s Pet Care

Psy żyją wsród ludzi i powinny uczestniczyć w ich życiu, a nie być izolowane. Plac zabaw dla psów to miejsce gdzie można wspaniale spędzać czas razem. Można spotkać się z innymi właścicielami psów, wymienić doświadczenia, czy zmobilizować do bardziej aktywnego spędzania czasu ze swoim podopiecznym. Dlatego na terenie placu zabaw firma Butcher’s Pet Care planuje porady lekarsko-weterynaryjne, zawody, pokazy tresury i inne atrakcje prowadzone przez profesjonalistów. Szczegóły pojawią się na fanpagach firmy Butcher’s Polska (https://www.facebook.com/DobrzeNamZeSoba) oraz Dzielnicy Wilanów (www.facebook.com/pages/Dzielnica-Wilanów/194577227252620).

Pamiętajmy również, aby zadbać wspólnie o czystość i porządek tego miejsca, sprzątać po swoim psie, wtedy miejsce będzie służyło dłużej. Właściciele powinni zabrać ze sobą wodę do picia dla pupili oraz zachować zdrowy rozsądek, np. nie przynosić zabawek, czy jedzenia, które mogą powodować spięcia.

Współpracą dotyczącą promocji placu Wilanów Dog Park zajmuje się Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo. Planowane otwarcie po 20 sierpnia. Jak tam dotrzeć?

Plac zabaw Wilanów Dog Park, znajduje się na przy ulicy Wilanowskiej na zbiegu ulicy Przyczólkowej i Wilanowskiej. Wejście od Alei Wilanowskiej. Dla zmotoryzowanych: jadących z centrum ul. Wiertniczą można zaparkować za plażą Wilanów przy ulicy Klimczaka, na parkingu przy ul. Kostki Potockiego, lub dla jadących Aleją Wilanowską przy ulicy Kieślowskiego.